راهنماي استفاده از سيستم آموزش الکترونيکي براي دانشجويان

 

هر کاربر لازم است ابتدا به لينک ثبت نام در صفحه اصلي سايت مراجعه و اطلاعات دقيق خود را در فيلدهاي مورد نظر وارد کند. آدرس پست الکترونيکي يکي از ضروري ترين اطلاعاتي است که بايد کاملا" دقيق وارد شود. حتما" آدرسي را وارد کنيد که با آن مرتبا" در ارتباط هستيد . در صورتي که آدرس شما قبلا" در سايت وجود داشته باشد سيستم به شما پيغام خطا مي دهد. پس از تکميل کردن فرم با کليک برروي دکمه " ارسال" اطلاعات خود را بفرستيد و از اين پس براي ثبت نام در دروس از اين شناسه و کلمه عبور استفاده کنيد.

 

در صورتي که شناسه يا کلمه عبور خود را فراموش کرديد ، با کليک برروي لينک " يادآوري کلمه عبور" فرمي ظاهر مي شود که از شما آدرس پست الکترونيکي اي که جهت ثبت نام وارد کرده ايد را درخواست مي کند ، با وارد کردن آن آدرس اطلاعات مربوط به شناسه و کلمه عبور شما به همان آدرس پست الکترونيکي ارسال خواهد شد.

 

 

ثبت نام در دروس:

 

دانشجويان مي توانند ليست کامل دروس موجود را از طريق لينک "سيري در دروس" و کليک برروي لينک " نمايش کليه دروس " مشاهده نمايند. با توجه به سطح دسترسي درس (شامل عمومي، محافظت شده و خصوصي مي باشد) نشان داده شده درقسمت توضيح، دانشجو مي تواند از درس مورد نظر استفاده کند. اگر سطح دسترسي عمومي بود دانشجو نياز به ثبت نام در درس ندارد و مي تواند با کليک برروي نام درس به محتواي آن دسترسي پيدا کند . اگر سطح دسترسي آن محافظت شده بود، دانشجو بايد با کليک کردن برروي عنوان درس به صفحه اصلي درس مراجعه کرده و با انتخاب لينک "ثبت نام در درس" شناسه و کلمه عبور خود را وارد کرده و در صورت صحت اين شناسه و کلمه عبور به طور خودکار در درس ثبت نام مي شود . دانشجو از آن پس اين درس را در ليست دروس ثبت نام شده خود مشاهده مي کند.

 

در صورتي که سطح دسترسي درس خصوصي باشد دانشجو ملزم است همانند درس محافظت شده عمل کند اما ديگر بطور خودکار در درس ثبت نام نمي شود و نياز به تاييد استاد درس دارد. در اين شرايط وقتي دانشجو درخواست ثبت نام مي کند emailي به استاد درس  از طرف سيستم ارسال مي شود و ايشان را مطلع مي کند . استاد با مراجعه به سيستم و مشاهده ليست متقاضيان ثبت نام در درس مي تواند آنها را تأييد يا مردود کند در هر دو صورت پاسخ استاد به دانشجو از طريق email   ارسال مي شود.

 

تا زماني که ثبت نام دانشجو در درس از طريق استاد تأييد نشده باشد، در جلوي آن درس منتظر تأييد(pending)    نوشته مي شود.  بعد از تأييد، آن آدرس به ليست دروس ثبت نام شده دانشجو اضافه مي شود و در صورت رد شدن در خواست، آن درس از ليست حذف مي شود.

 

دانشجو مي تواند با استاد درس از طريق  mail  ارتباط داشته باشد . همچنين مي تواند با ارسال پيغام(message)    با هم کلاسي هاي خود در همان درس ارتباط داشته باشد. هرگاه پيغام جديد براي دانشجو ارسال شود جعبه پستي بصورت چشمک زن مي شود و به شخص اطلاع مي دهد که پيغام جديد دارد.

 

جهت آشنايي بيشتر با ابزارهاي موجود در سيستم Atutor   به درس  how to course   مراجعه کرده و آنرا بدقت مطالعه فرماييد.