Jump to Navigation

IT

احتراما، به اطلاع مي رساند مرکز فناوری اطلاعات به منظور رسیدگی بهتر و دقيق تر به مشکلات مرتبط با شبکه و سيستم هاي کامپيوتري در سطح دانشگاه و ارتقاء سطح کیفیت پشتیبانی شبکه، سيستم اعلام مشکلات و درخواست رسیدگی از طریق وب (Ticketing) را راه اندازي نموده است.
کاربران محترم در دانشکده ها و يا واحدهاي اداري مي توانند مشکلات پیش آمده را از طريق اين سيستم به مسئول شبکه خود اعلام نمايند. مسئولین محترم شبکه ها نيز موظف هستند از طريق اين سيستم درخواست ها را دريافت و در جهت رفع مشکل اعلام شده اقدام نمايند. در صورت نیاز، مسئولین شبکه‌ها می‌توانند از طریق همین سیستم مشکلات اعلام شده را به مرکز فناوری اطلاعات ارجاع دهند تا در جهت رفع آنها اقدام گردد. بديهي است که در هر صورت، درخواست های ارجاع شده از طرف کاربران بايد در سريعترين زمان ممکن پاسخ داده شود تا وضعيت درخواست (Ticket) به حالت خاتمه يافته تبديل گردد.
يکي از ويژگيهاي اين سيستم امکان پیگیری درخواست ها و اطلاع از نحوه رسیدگی به آنها است. همچنین در این سیستم سابقه فعاليت مسئولین شبکه ها در جهت رفع مشکلات نگهداري می شود و به این ترتیب امکان ارزیابی عملکرد مسئولین شبکه ها و ارزیابی نحوه رسیدگی به مشکلات نیز فراهم می شود. جمع بندی و تشخیص مشکلات عمده و فراگیر شبکه و تلاش در راستای حل زیربنایی مشکلات براساس اطلاعات جمع آوری شده را می توان از مزیت ها دیگر این سیستم نام برد.
با توجه به راه اندازی این سیستم و به منظور یکپارچه سازی روند پشتیبانی شبکه و بهره مندی از مزایای سیستم جدید، از این تاریخ پاسخگویی به کاربران صرفا از طریق سیستم Ticketing صورت خواهد گرفت. ارتباط تلفني مستقیم براي پیگیری مشکلات از طریق مرکز فناوری اطلاعات فقط بين ساعت 14 تا 16 مقدور خواهد بود و در صورت تماس در خارج از این ساعات، پیام از طریق تلفن گویا دریافت خواهد شد. در این پیام باید شماره Ticket ارسالی به همراه شماره تماس کاربر ذکر گردد.
برای دسترسی به سامانه Ticketing کاربران محترم می توانند از لینک http://support.iut.ac.ir استفاده نمایند یا به آدرس it.iut.ac.ir مراجعه کنند. در ضمن راهنمای استفاده از این سیستم نیز در این آدرس در دسترس کابران محترم می باشد.
اميد بر آن است تا با استفاده مناسب از اين سيستم امکان مکانيزه شدن رفع مشکلات فراهم گردد تا کاربران محترم با آسايش خاطر بيشتري از شبکه استفاده نمايند.

 

به منظور آگاهی اعضا محترم هيات علمی دانشگاه از روش های دسترسی به اينترنت به منظور بهره برداری بهينه از امکانات موجود مرکز فناوري اطلاعات موارد زير را به استحضار اعضاي محترم هيئت علمي مي رساند.
دسترسی کليه کاربران به اينترنت از طريق سيستم Net صورت مي گيرد. در اين سيستم تفاوت ميزان دسترسی براساس دسته کاربری برای گروه های مختلف کاربران اعمال شده است. برای اعضا محترم هيات علمی دسترسی Net با دسترسی VPN1 سابق تفاوتی ندارد.
تا قبل از تغييرات اخير، دسترسي اصلي اساتيد به اينترنت در داخل دانشگاه از طريق سيستم VPN1 و با حجم ماهيانه 10 گيگا بايت انجام مي گرفت. باتوجه به ارتقايي که در سيستم Net انجام گرفته است، عملا اين سيستم از پايداري بهتري نسبت به سيستم VPN1 برخوردار است، ضمن اين که گزارش هايي مربوط به ميزان دسترسي در سيستم Net به سادگي در دسترس کاربران گرامي خواهد بود. از اين رو، تصميم بر آن شده تا سيستم Net به عنوان سيستم اصلي برای دسترسي اعضاي هيئت علمي به اينترنت مورد استفاده قرار گيرد. لازم به ذکر است کليه دسترسي هاي سيستم Net با VPN1 براي گروه اعضاي هيئت علمي يکسان است وبنابران بين دو سيستم تفاوتي در دسترسي نخواهد بود. با توجه به محدوديتهايي که در سيستم VPN1 وجود دارد استفاده از اين سيستم در آينده نزديک صرفا براي اتصال به شبکه دانشگاه و منابع کتابخانه از خارج از دانشگاه محدود خواهد شد.
در جدول زير سيستم هاي مختلف دسترسي به اينترنت، محدوديت و کاربرد آنها آمده است.

 

سيستم دسترسي

حجم قابل استفاده در يک ماه کاربرد
Net 10 گيگا بايت دسترسی به اينترنت در داخل دانشگاه
VPN1 2 گيگابايت اتصال به شبکه دانشگاه و منابع کتابخانه از خارج از دانشگاه
Research 2 گيگابايت دسترسي هاي صرفا علمي که در شرايط عادی دچار محدوديت می شوند

 

سيستم دسترسي حجم قابل استفاده در يک ماه کاربرد
Net 10 گيگا بايت دسترسی به اينترنت در داخل دانشگاه
VPN1 2 گيگابايت اتصال به شبکه دانشگاه و منابع کتابخانه از خارج از دانشگاه
Research 2 گيگابايت دسترسي هاي صرفا علمي که در شرايط عادی دچار محدوديت می شوند

براي استفاده از connection هاي آماده لطفا به آدرس زير مراجعه کنيد.
http://it.iut.ac.ir/services/internet
برای مشاهده گزارش های ميزان دسترسی در سيستم Net به آدرس زير مراجعه نماييد:
https://acc.iut.ac.ir/IBSng/user
.................................................................
با تشکر
مرکز فناوری اطلاعات
 

پیرو درخواست برقراری اتصال بدون محاسبه میزان ترافیک با برخی از سایت های داخلی که در انجام روال‌های دانشگاه مورد نیاز است، مرکز فناوری اطلاعات اقدام به راه اندازی این سرویس نمود. از این رو، کابران محترم می توانند به سایتهای که پسوند آنها در ادامه آمده است بدون اتصال با سیستم Net ، ارتباط برقرار کنند. با توجه به این امکان چون ارتباط از طریق سیستم Net انجام نمی‌شود، میزان ترافیک ارتباط مورد محاسبه قرار نخواهد گرفت.

 

ac.ir
msrt.ir
spac.ir
mdhc.ir
dmk.ir
bz3m.mporg.ir
layehe.mporg.ir
pe.mporg.ir
m215.mporg.ir
nezarat.mefa.gov.ir
nezarat.moi.ir/nezarat
peigirisafar.ir/project
109.122.203.25
rasad-eshteghal.ir
it.irphe.ir
arzyabi.ir
atlas-es.com
ostan-es.ir
esrw.ir
iwve.ir
amozeah.es.ir
modir21.com
nlai.ir
aryanafinance.com
balendisheh.com
radiomasref.ir
imam-khomeini-isr.com
iranmardom.ir
iranaward.org
mgtsolution.com
emodiran.com
rc.majtis.ir
modiriran.ir 

bmi.ir/fa/default.aspx

modir.karmandiran.ir 
 

 

 

با عرض سلام و خوش آمدگویی مخصوص خدمت تمامی دانشجویان جدید دانشگاه صنعتی اصفهان

 

اینترنت

دسترسی به اینترنت در دانشگاه صنعتی اصفهان از طریق سامانه نت (NET) امکان پذیر می باشد. در این سامانه برای اتصال به شبکه جهانی اینترنت باید از نام و کلمه عبور مناسب استفاده نمایید. دانشجویان می توانند از طریق گزارش 672 درسیستم گلستان اطلاعات شناسه کاربری و پسورد خود را بدست آورند.

اطلاعات تکمیلی --> http://www.it.iut.ac.ir/services/internet

 

لازم به ذکر است برای دسترسی به سایت های داخل دانشگاه نظیر سامانه گلستان ،کیف پول ، تغذیه، سایت دانشکده خود، سایت دانشگاه ، سامان بوستان ، سامانه الکترونیکی دروس و بانک نرم افزار و  سامانه پشتیبانی خدمات مرکز فناوری اطلاعات (www.tkt.iut.ac.ir)  نیازی به استفاده از سامانه نت را ندارید و با اتصال به شبکه دانشگاه امکان دسترسی به این سرویس ها امکان پذیر می باشد.

 

تغییر پسورد اینترنت

از طریق سایت http://acc.iut.ac.ir  پسورد خود را تغییر دهید.

بهتر است در انتخاب یک پسورد مناسب و امن نکات زیر را هم در نظر داشته باشید :

1- هشت کارکتر باشد.

2-حروف بزرگ و کوچک استفاده شود.

3-  از عدد استفاده شود4- کارکتر خاص داشته باشد. (مثلا * و $ و # و @ )

4- از اسم و فامیل هم در پسوردتان استفاده نشود.

 

نکته بسیار بسیار مهم : شارژ اینترنتی بر حسب ماه شمسی و طبق جدول ( این لینک )  انجام می گیرد، در صورتی که شارژ اینترنت ماهیانه شما به اتمام رسیده باشد می توانید از طریق آدرس زیر شارژ اضافی خریداری نمایید.

 

خرید حجم اینترنت

http://www.acc.iut.ac.ir

لینک آموزش خرید حجم اینترنت

 

قوانین دسترسی به اینترنت

- به دانشجویان کارشناسی برحسب سال ورودی میزان مشخص از حجم برای دانلود و ساعت استفاده، اختصاص داده می شود.
- به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری شناسه و کلمه عبور جهت سرویس پست الکترنیکی اعطا می شود که از همان شناسه جهت اتصال به اینترنت می توانند استفاده کنند.
- همچنین به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری امکان دسترسی به منابع کتابخانه مرکزی خارج از دانشگاه  داده می شود
.(لینک اطلاعات تکمیلی)
 

 

پست الکترونیکی

  • سرویس پست الکترونیکی به تمامی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در بدو ورود از طرف مرکز فناوری اطلاعات اعطاء می گردد.
  • دانشجویان مذکور می توانند از طریق گزارش 672 درسیستم گلستان اطلاعات شناسه کاربری و پسورد خود را بدست آورند.
  • لازم به ذکر است فقط دانشجویان که در زمان مقرر ثبت نام ننمایند و یا به دلایلی دیگر با تأخیر ثبت نام می کنند در دوره اول ایجاد ایمیلها ایجاد نخواهد شد آدرس پست الکترونیکی این دانشجویان بعد از حذف و اضافات ایجاد می گردد و همانند سایر دانشجویان میتوانند از گزارش 672 گلستان اطلاعات کاربری خود را بدست آورند.
  • همچنین دانشجویانی که در مقطع قبلی دانشجوی دانشگاه صنعتی اصفهان بوده و آدرس پست الکترونیکی در اختیار دارند، همچنان همان آدرس برای مقطع بعدی تعریف می گردد. لذا لازم است احتمام در موقع ثبت نام شماره دانشجویی قبلی خود را به مسنول پذیرش آموزش اعلام کنند.
  • دانشجویان مهمان تمامی مقاطع برای همان ترمی که میهمان هستند فقط شناسه اینترنت دریافت می کنند و لذا به هیچ عنوان به این دانشجویان آدرس پست الکترونیکی اعطا نخواهد گردید.
  • در صورتی پس از موعد ذکر شده اطلاعات در سیستم گلستان موجود نبود لطفا از طریق ارسال یک تیکت که حاوی نام و نام خانوادگی انگلیسی شماره دانشجویی، کد ملی ، مقطع تحصیلی و نام دانشکده باشد را از طریق سامانه پشتیبانی مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان به نشانی www.tkt.iut.ac.ir ارسال نمایید.

 

كيف پول و تغذیه

شارژ كارتهاي شناسایی چند منظوره (جامع هوشمند) فقط از طريق كيف پول (www.ewallet.iut.ac.ir) مقدور مي باشد.
ابتدا از طریق آدرس www.ewallet.iut.ac.ir با واردکردن نام کاربری (شماره دانشجویی) و رمز عبور(شماره ملی) وارد سامانه کیف پول شوید.( رمز عبور دانشجویان خارجی ورودی 93 مطابق با شماره دانشجویی ایشان می باشد)

برای شارژحساب خود در منوی امکانات کاربری گزینه شارژ کیف پول را انتخاب کرده ودر صفحه بازشده مبلغ شارژ را به ریال تایپ نموده و نوع حساب را انتخاب نمایید. توجه داشته باشیدبرای استفاده از تغذیه و استخر حتما باید حساب معاونت دانشجویی را انتخاب نمایید. بازدن دکمه تایید در صفحه بانک ملي و يا IPG را انتخاب و دکمه پرداخت را فشار دهید به این ترتیب به صفحه پرداخت بانک تجارت منتقل خواهید شد در این صفحه می توانید با یکی از کارت های عضو شتاب و واردنمودن اطلاعات خواسته شده حساب خود را به مبلغ مورد نیاز شارژ کنید.

پس از شارژ حساب خود به مقدار لازم به سایت www.dining.iut.ac.ir مراجعه نموده و با توجه با راهنمایی که در تابلو سلف مرکزی (خواهران و برادران) نصب شده است نسبت به رزرو غذا اقدام بفرمایید.

از طریق منوی امکانات کاربری و گزینه مشاهده تراکنش های مالی می توانید از شارژ حسب خود اطمینان حاصل نمایید(لازم به توضیح است که 5 تراکنش مالی اخیر شما در صفحه اول گنجانده می شود).

در منوی امکانات کاربری می توانید از طریق تغییر رمز عبور اقدام به تعویض رمز عبور خود نمایید.

 

سامانه پشتيبانی خدمات مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشجویان محترم در صورت هر گونه اشکال شبکه ای از طریق سایت www.tkt.iut.ac.ir می توانند مشکل خود را به این مرکز اطلاع دهند تا در اسرع وقت پیگیری لازم انجام گردد. یاددآوری می گردد که به دانشجویانی که حضورا به مرکز فناوری اطلاعات مراجعه نمایند بدون شماره تیکت پاسخی داده نخواهد شد.

 

اشتراک در IT


by Dr. Radut