Jump to Navigation

روش دریافت شناسه کاربری و رمز عبور سرویس ها

 

روش دریافت شناسه کاربری و رمز عبور سرویس ها

 

1- دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی

کلیه دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، بعد از ترمیم می توانند با مراجعه به سامانه گلستان و مشاهده ی گزارش 672، شناسه کاربری و رمز عبور خود را مشاهده کنند. این شناسه و رمز در  تعدادی از سرویس هایی که از طرف دانشگاه ارائه می شود مورد استفاده قرار می گیرد.

برای مشاهده ی گزارش 672  می توانید با دسترسی سریع، همانند شکل 1 این کار را انجام دهید.

شکل 1. گزارش 672

 

 به علاوه از طریق لینک مشخص شده در شکل 2 نیز می توان به این گزارش دسترسی پیدا کرده و با انتخاب مشاهده گزارش در شکل 3، آن را مشاهده کنید.

شکل 2. گزارش 672

 

شکل 3

 

 

شکل 4. شناسه کاربری و رمز عبور

 

این شناسه کاربری و رمز عبور برای اتصال به شبکه اینترنت از طریق برنامه ی net مورد استفاده قرار می گیرد. 

برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، علاوه بر  برنامه ی net ، در پست الکترونیکی دانشگاه و هم چنین سرویس VPN2 (جهت ارتباط با پایگاه های داده داخل دانشگاه از محیط بیرون دانشگاه) نیز از این شناسه و رمز استفاده می شود.

 

 

2- اساتید عضو هیئت علمی دانشگاه

 اعضا محترم هیئت علمی دانشگاه توسط کارگزینی هیئت علمی به مرکز فناوری اطلاعات معرفی می شوند تا سرویس های net (جهت اتصال به شبکه ی اینترنت از داخل دانشگاه) ، سرویس VPN1 ( جهت ارتباط با پایگاه های داده داخل دانشگاه از بیرون دانشگاه)، پست الکترونیکی دانشگاه،کیف پول الکترونیکی، وب سایت شخصی ( سامانه خوارزمی) ، سامانه الکترونیکی دروس و سامانه مکاتبات اداری برای آن ها فعال گردد.

 

3- اساتید مدعو

اساتید مدعو جهت دسترسی به سرویس net باید از طریق نامه ای از طرف ریاست دانشکده، به ریاست مرکز فناوری اطلاعات معرفی شوند تا پس از آن شناسه کاربری و رمز عبور موقت برای آن ها ایجاد شود.  تاریخ شروع و  پایان همکاری باید در این نامه ذکر شود.

کاربران محترم به منظور کسب اطلاعات بیشتر در موارد فوق و یا در صورت بروز هر گونه مشکل، می توانند با واحد شبکه مرکز فناوری اطلاعات از طریق شماره های داخلی 5840 و 5841 تماس گرفته و پیغام صوتی بگذارند تا در اسرع وقت با آن ها تماس گرفته شود. کاربران هم چنین می توانند از طریق ارسال تیکت در سامانه ی پشتیبانی tkt.iut.ac.ir  مشکلات خود را در میان بگذارند.  در بعضی از موارد برای حل مشکلات مربوط به شناسه کاربری و رمز عبور، مراجعه ی حضوری به مرکز با همراه داشتن کارت شناسایی الزامی است.Book | by Dr. Radut