IT

احتراما، به اطلاع مي رساند مرکز فناوری اطلاعات به منظور رسیدگی بهتر و دقيق تر به مشکلات مرتبط با شبکه و سيستم هاي کامپيوتري در سطح دانشگاه و ارتقاء سطح کیفیت پشتیبانی شبکه، سيستم اعلام مشکلات و درخواست رسیدگی از طریق وب (Ticketing) را راه اندازي نموده است.
کاربران محترم در دانشکده ها و يا واحدهاي اداري مي توانند مشکلات پیش آمده را از طريق اين سيستم به مسئول شبکه خود اعلام نمايند. مسئولین محترم شبکه ها نيز موظف هستند از طريق اين سيستم درخواست ها را دريافت و در جهت رفع مشکل اعلام شده اقدام نمايند. در صورت نیاز، مسئولین شبکه‌ها می‌توانند از طریق همین سیستم مشکلات اعلام شده را به مرکز فناوری اطلاعات ارجاع دهند تا در جهت رفع آنها اقدام گردد. بديهي است که در هر صورت، درخواست های ارجاع شده از طرف کاربران بايد در سريعترين زمان ممکن پاسخ داده شود تا وضعيت درخواست (Ticket) به حالت خاتمه يافته تبديل گردد.
يکي از ويژگيهاي اين سيستم امکان پیگیری درخواست ها و اطلاع از نحوه رسیدگی به آنها است. همچنین در این سیستم سابقه فعاليت مسئولین شبکه ها در جهت رفع مشکلات نگهداري می شود و به این ترتیب امکان ارزیابی عملکرد مسئولین شبکه ها و ارزیابی نحوه رسیدگی به مشکلات نیز فراهم می شود. جمع بندی و تشخیص مشکلات عمده و فراگیر شبکه و تلاش در راستای حل زیربنایی مشکلات براساس اطلاعات جمع آوری شده را می توان از مزیت ها دیگر این سیستم نام برد.
با توجه به راه اندازی این سیستم و به منظور یکپارچه سازی روند پشتیبانی شبکه و بهره مندی از مزایای سیستم جدید، از این تاریخ پاسخگویی به کاربران صرفا از طریق سیستم Ticketing صورت خواهد گرفت. ارتباط تلفني مستقیم براي پیگیری مشکلات از طریق مرکز فناوری اطلاعات فقط بين ساعت 14 تا 16 مقدور خواهد بود و در صورت تماس در خارج از این ساعات، پیام از طریق تلفن گویا دریافت خواهد شد. در این پیام باید شماره Ticket ارسالی به همراه شماره تماس کاربر ذکر گردد.
برای دسترسی به سامانه Ticketing کاربران محترم می توانند از لینک http://support.iut.ac.ir استفاده نمایند یا به آدرس it.iut.ac.ir مراجعه کنند. در ضمن راهنمای استفاده از این سیستم نیز در این آدرس در دسترس کابران محترم می باشد.
اميد بر آن است تا با استفاده مناسب از اين سيستم امکان مکانيزه شدن رفع مشکلات فراهم گردد تا کاربران محترم با آسايش خاطر بيشتري از شبکه استفاده نمايند.

 

به منظور آگاهی اعضا محترم هيات علمی دانشگاه از روش های دسترسی به اينترنت به منظور بهره برداری بهينه از امکانات موجود مرکز فناوري اطلاعات موارد زير را به استحضار اعضاي محترم هيئت علمي مي رساند.
دسترسی کليه کاربران به اينترنت از طريق سيستم Net صورت مي گيرد. در اين سيستم تفاوت ميزان دسترسی براساس دسته کاربری برای گروه های مختلف کاربران اعمال شده است. برای اعضا محترم هيات علمی دسترسی Net با دسترسی VPN1 سابق تفاوتی ندارد.
تا قبل از تغييرات اخير، دسترسي اصلي اساتيد به اينترنت در داخل دانشگاه از طريق سيستم VPN1 و با حجم ماهيانه 10 گيگا بايت انجام مي گرفت. باتوجه به ارتقايي که در سيستم Net انجام گرفته است، عملا اين سيستم از پايداري بهتري نسبت به سيستم VPN1 برخوردار است، ضمن اين که گزارش هايي مربوط به ميزان دسترسي در سيستم Net به سادگي در دسترس کاربران گرامي خواهد بود. از اين رو، تصميم بر آن شده تا سيستم Net به عنوان سيستم اصلي برای دسترسي اعضاي هيئت علمي به اينترنت مورد استفاده قرار گيرد. لازم به ذکر است کليه دسترسي هاي سيستم Net با VPN1 براي گروه اعضاي هيئت علمي يکسان است وبنابران بين دو سيستم تفاوتي در دسترسي نخواهد بود. با توجه به محدوديتهايي که در سيستم VPN1 وجود دارد استفاده از اين سيستم در آينده نزديک صرفا براي اتصال به شبکه دانشگاه و منابع کتابخانه از خارج از دانشگاه محدود خواهد شد.
در جدول زير سيستم هاي مختلف دسترسي به اينترنت، محدوديت و کاربرد آنها آمده است.

 

سيستم دسترسي

حجم قابل استفاده در يک ماه کاربرد
Net 10 گيگا بايت دسترسی به اينترنت در داخل دانشگاه
VPN1 2 گيگابايت اتصال به شبکه دانشگاه و منابع کتابخانه از خارج از دانشگاه
Research 2 گيگابايت دسترسي هاي صرفا علمي که در شرايط عادی دچار محدوديت می شوند

 

سيستم دسترسي حجم قابل استفاده در يک ماه کاربرد
Net 10 گيگا بايت دسترسی به اينترنت در داخل دانشگاه
VPN1 2 گيگابايت اتصال به شبکه دانشگاه و منابع کتابخانه از خارج از دانشگاه
Research 2 گيگابايت دسترسي هاي صرفا علمي که در شرايط عادی دچار محدوديت می شوند

براي استفاده از connection هاي آماده لطفا به آدرس زير مراجعه کنيد.
http://it.iut.ac.ir/services/internet
برای مشاهده گزارش های ميزان دسترسی در سيستم Net به آدرس زير مراجعه نماييد:
https://acc.iut.ac.ir/IBSng/user
.................................................................
با تشکر
مرکز فناوری اطلاعات
 

پیرو درخواست برقراری اتصال بدون محاسبه میزان ترافیک با برخی از سایت های داخلی که در انجام روال‌های دانشگاه مورد نیاز است، مرکز فناوری اطلاعات اقدام به راه اندازی این سرویس نمود. از این رو، کابران محترم می توانند به سایتهای که پسوند آنها در ادامه آمده است بدون اتصال با سیستم Net ، ارتباط برقرار کنند. با توجه به این امکان چون ارتباط از طریق سیستم Net انجام نمی‌شود، میزان ترافیک ارتباط مورد محاسبه قرار نخواهد گرفت.

 

ac.ir
msrt.ir
spac.ir
mdhc.ir
dmk.ir
bz3m.mporg.ir
layehe.mporg.ir
pe.mporg.ir
m215.mporg.ir
nezarat.mefa.gov.ir
nezarat.moi.ir/nezarat
peigirisafar.ir/project
109.122.203.25
rasad-eshteghal.ir
it.irphe.ir
arzyabi.ir
atlas-es.com
ostan-es.ir
esrw.ir
iwve.ir
amozeah.es.ir
modir21.com
nlai.ir
aryanafinance.com
balendisheh.com
radiomasref.ir
imam-khomeini-isr.com
iranmardom.ir
iranaward.org
mgtsolution.com
emodiran.com
rc.majtis.ir
modiriran.ir 

bmi.ir/fa/default.aspx

modir.karmandiran.ir 
 

با عرض سلام و خوش آمدگویی مخصوص خدمت تمامی دانشجویان جدید دانشگاه صنعتی اصفهان

 

اینترنت

دسترسی به اینترنت در دانشگاه صنعتی اصفهان از دو طریق امکان پذیر است

1- پس از اتصال به شبکه داخلی دانشگاه از طریق مرور گر به آدرس http://internet.iut.ac.ir مراجعه نمایید.

2- از طریق سامانه نت (NET) امکان پذیر می باشد.

در این سامانه برای اتصال به شبکه جهانی اینترنت باید از نام کاربری : شماره دانشجویی و کلمه عبور مندرج در گزارش ۶۷۲ گلستان استفاده نمایید. 

 

لازم به ذکر است برای دسترسی به سایت های داخل دانشگاه نظیر سامانه گلستان ،کیف پول ، تغذیه، سایت دانشکده خود، سایت دانشگاه ،پست الکترونیکی دانشگاه،  سامانه بوستان ، سامانه الکترونیکی دروس و بانک نرم افزار و  سامانه پشتیبانی خدمات مرکز فناوری اطلاعات  نیازی به استفاده از سامانه نت را ندارید و با اتصال به شبکه دانشگاه امکان دسترسی به این سرویس ها امکان پذیر می باشد.

 

تغییر پسورد اینترنت

ابتدا وارد سامانه  http://acc.iut.ac.ir  شده سپس پسورد خود را تغییر دهید.

بهتر است در انتخاب یک پسورد مناسب و امن نکات زیر را هم در نظر داشته باشید :

1- هشت کاراکتر باشد.

2-حروف بزرگ و کوچک استفاده شود.

3-  از عدد استفاده شود

4- کاراکتر خاص داشته باشد. (مثلا * و $ و # و @ )

5- از اسم و فامیل هم در پسوردتان استفاده نشود.

 

نکته بسیار بسیار مهم : شارژ اینترنتی بر حسب ماه شمسی و طبق جدول ( این لینک )  انجام می گیرد، در صورتی که شارژ اینترنت ماهیانه شما به اتمام رسیده باشد می توانید از طریق آدرس زیر شارژ اضافی خریداری نمایید.

 

خرید حجم اینترنت

لینک آموزش خرید حجم اینترنت

 

قوانین دسترسی به اینترنت

- به دانشجویان کارشناسی برحسب سال ورودی میزان مشخص از حجم برای دانلود و ساعت استفاده، اختصاص داده می شود.
- به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری شناسه و کلمه عبور جهت سرویس پست الکترنیکی اعطا می شود.
- همچنین به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری امکان دسترسی به منابع کتابخانه مرکزی خارج از دانشگاه  داده می شود.

 

فراموشی رمز عبور اینترنت

 

1- مطابق تصویر زیر کلیک نموده و رمز عبور خود را بازیابی نمایید.

بعد از درخواست از طریق پیامک کدی به شما ارسال می شود که با قرار دادن آن در سامانه  می توانید پسورد خود را تغییر دهید.

 

فراموشی کلمه عبور سامانه احراز هویت مرکزی امین

در صورت فراموش کردن پسورد SSO از طریق آدرس http://id.iut.ac.ir پسورد را تغییر دهید
 
سایت های تحت پوشش سامانه امین
 
1- سامانه پیام رسان هما 
 
2- سامانه به اشتراک گذاری فایل 
 
3- سامانه پشتیبانی خدمات مرکز فناوری اطلاعات 
 
4- سامانه دروس 
 
5- سامانه انتخابات 
 
6- سامانه حرکت - رزرو سالن های ورزشی دانشگاه 
 
7- سامانه پست الکترونیکی دانشگاه 

پست الکترونیکی۱-دانشجویان برای دریافت ایمیل دانشگاهی لازم است درخواست خود را از طریق سامانه مدیریت شناسه (http://id.iut.ac.ir) ثبت کنند.
۲-همچنین افرادی که از مقاطع تحصیلی قبلی ایمیل دانشگاه صنعتی دارند می توانند با زدن گزینه «انتقال آدرس ایمیل قبلی»، ایمیل قبلی خود را به پروفایل جدیدشان منتقل کنند.
 

۳- نام کاربری و کلمه عبور جهت ورود به سامانه مدیریت شناسه به ترتیب شماره دانشجویی و کلمه عبور مندرج در گزارش ۶۷۲ گلستان خواهد بود.

 

كيف پول و تغذیه

به راهنمای جامع موجود در وب سایت تغذیه به نشانی dining.iut.ac.ir مراجعه نمایید.

 

سامانه پشتيبانی خدمات مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشجویان محترم در صورت هر گونه اشکال شبکه ای از طریق سایت http://tkt.iut.ac.ir می توانند مشکل خود را به این مرکز اطلاع دهند تا در اسرع وقت پیگیری لازم انجام گردد. یادآوری می گردد که به دانشجویانی که حضورا به مرکز فناوری اطلاعات مراجعه نمایند بدون شماره تیکت پاسخی داده نخواهد شد.

 

اشتراک در IT