Jump to Navigation

web mail

برای چاپ نامه:

1- روی ایمیل موردنظر کلیک کنید

2-  سپس از منوی بالا گزینه    را انتخاب کنید

3-پنجره استاندارد پرینت باز می شود. سپس پرینتر موردنظر خود را انتخاب کنید و رویگزینه ok کلیک کنید. 

دقت کنید که از گزینه Print در منوی file از Browser استفاده نکنید .

 

 

 پس از انتخاب گزینه Print دو پنجره ظاهر می شود که یک پنجره متن نامه ها را برای چاپ نمایش می دهد و دیگری جهت تنظیمات چاپ می باشد .در صورتی که سایز فونت مناسب نیست و مایل به تغییر آن هستید ابتدا دیالوگ مربوط به تنظیمات پرینت را بسته سپس در بالای پنجره ای که متن نامه ها را نمایش می دهد روی علامت + و یا کلیک کنید و پس از انتخاب سایز مناسب از منوی file گزینه Print را انتخاب کنید.

برای چاپ نامه های موجود در یک دسته (Conversation)  ابتدا روی آن دسته کلیک راست نموده و سپس گزینه Print را بزنید. بقیه مراحل همانند بالا می باشد.

 

 

در مواردي که به خواهيد اهميت و فوريت نامه را به شخصي که ايميل شما را دريافت مي کند نمايش دهيد زماني که ميل خود را باز مي کنيد در کنار box مربوط به Subject در قسمت Priority گزينه High را انتخاب نماييد

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

 

ابتدا يک ميل جديد باز مي کنيم سپس برروي قسمت Add Attachment کليک مي نمايم

عکس مورد نظر را انتخا بک کرده و گزينه show images in Message body را تيک مي زنيم

در جايي که مکان نما قرار دارد تصوير قرار گرفته مي شود.

 
 

 

 

برای مشاهده ایمیل هایی که ترکیبی از متن و عکس هستند باید فرمت نمایش ایمیل خود را HTML قرار دهید .

برای این‌کار:
1- در منوی Preference وارد پوشه mail (در سمت چپ) شوید.
2- گزینهDisplay Mail: As HTML (when possible) . را انتخاب کنید.

 

در صورتي که بخواهيم اطلاعات شخصي خود را در ايميل تغيير دهيم برروي گزينه Preference کليک کرده در سمت چپ صفحه برروي گزينه Accounts کليک کرده سپس اطلاعات شخصي خود را قسمت Messages Sent from this account have the following settings تغيير مي دهيم.

 

در صورتی که شما ایمیل هایی را از یک فرد خاص دریافت می کنید که مایل به دریافت آن ها نیستید می توانید آن ها را به عنوان Junk یا Spam معرفی کنید تا میل سرور ایمیل های دریافتی از آن فرد را در پوشه Junk قرار دهد.

برای این کار روی ایمیل کلیک کرده و روی گزینه  در منوی بالا کلیک کنید.

در این صورت پس از چندین با تکرار این عمل تمام ایمیل های دریافتی از آن فرد خاص در این پوشه قرار می گیرد .

در صورتی که می خواهید تمام ایمیل های موجود در پوشه Junk را پاک کنید بر روی آن کلیک راست نموده و گزینه Empty Junk را انتخاب کنید.

اگر ایمیل های یک فرد خاص را به اشتباه به عنوان Junk معرفی کرده اید و مایلید آن ها را به پوشه Inbox خود بازگردانید ایمیل را انتخاب کنید و گزینه Not Junk  را در منوی بالا انتخاب کنید.

نکته : در صورتی که فردی برای شما ایمیل ارسال کند و به همراه ایمیل خود ویروس داشته باشد این ایمیل ها در پوشه Junk قرار می گیرند و پس از مدتی تمام ایمیل های آن فرد در پوشهJunk  قرار می گیرد برای رفع این مشکل باید چندین بار ایمیل های آن فرد را به عنوانNot Junk   معرفی کنید بدین صورت که ایمیل ها را انتخاب کنید و گزینهNot Junk  را بزنید و همچنین آن فرد باید سیستم خود را از ویروس پاک کند.

 روش دیگری هم برای block  کردن ایمیل های دریافتی وجود دارد. دراین روش برخی ایمیل آدرس ها را که مایل به block کردن آن ها هستید در لیست  Block Messages From قرار می دهید. همچنین آدرس هایی که مایلید همیشه ایمل هایشان را دریافت کنید در لیست Allow Messages From قرار می دهید.

برای این کار:

 در منوی Preference ( option ) در پوشه Mail ( سمت چپ ) در قسمت Junk Mail Options آدرس مورد نظر خود را اضافه کنید و سپس گزینه Save در Toolbar بزنید.

 

 

به دو دليل کاربر ممکن که نتواند ايميل دريافت کند.
1- Quota ميل پر شده باشد

2- ميل به جايي ديگر forward شده باشد

 

اگر در یک روز خاص بیش از 5 بار پسورد خود را اشتباه وارد کرده باشید سرور به طور خودکار دسترسی شما را برای 20 دقیقه بلاک می کند لذا لازم بعد از این زمان به سرور لاگین نمایید.

1- در صورتي مي توانيم فايل هايي را پيوست يک ميل کنيم که فايلها از نوع exe, dll, bat, chm ,chmd ,com ,doc, hlp ,js, jse نباشند

2- حجم فايل بيشتر از 9 مگابايت نباشد

 

 

در صورتي که شما Microsoft Outlook را باز نماييد به صورت خودکار تنظيمات صورت گرفته و ايميلهاي شما وارد Outlook مي شود اين امر باعث مي شود ايميلهايتان از روي سرور ميل دانشگاه پاک گردد. که در اين صورت در منوي Start گزينه all program و سپس Microsoft office برروي گزينه Microsoft outlook کليک نماييد اطلاعات خود را در اين قسمت خواهيد ديد.

 

صفحه‌ها

اشتراک در web mail


by Dr. Radut