Jump to Navigation

مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان

توسعه فناوری اطلاعات در اکثر کشورهای جهان موجب کمک به گسترش سایر تکنولوژی ها شده و نهادها و ارگان ها می توانند بر اساس این بستر فراهم شده به انجام فعالیت های خود به صورت سازمان یافته تر و اصولی تر بپردازند.

اولین قدم برای توسعه این فناوری در یک دانشگاه ایجاد یک ارگان مناسب جهت بسط دادن این تکنولوژی و نگهداری پایدار از سرویس های ارایه شده در سطح دانشگاه برای استفاده تمامی دانشجویان ، اساتید و کارکنان دانشگاه می باشد.

در این راستا مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی اصفهان با توجه به دارابودن توان علمی بالا و امکانات مناسب، همگام با توسعه و کاربرد فناوری ارتباطات و اطلاعات کار خود را در سال ۱۳۵۸ آغاز نمود و از ابتدای سال ۱۳۸۶ با مأموریتی جدید از مرکز اطلاع رسانی، به مرکز فناوری اطلاعات تغییر نام داد و سعی داشته با پیشرفت تکنولوژی خود را همراه نموده و هم اکنون نیز تلاش دارد با تغییرات اساسی و استفاده بهینه از ظرفیتهای موجود در مرکز و ارائه طرحهای نوین در جهت اطلاع رسانی سریع و کاربردی کردن آن در قسمتهای مختلف دانشگاه گام بردارد.

استفاده از سامانه های مناسب جهت کنترل پروژه ها و فعالیت های جاری در مرکز فناوری اطلاعات و ارایه گزارش های کاربردی و همچنین برگزاری جلسات آموزشی برای کارکنان مرتبط در بخش های مختلف دانشگاه انتخاب راهی است که می تواند در یک چشم انداز بلند مدت موجب افزایش کیفیت خدمت رسانی و بهبود شرایط استفاده از ظرفیت های فناوری اطلاعات دانشگاه برای تمامی کاربران دانشگاه را فراهم آورد.

مرکز فناوری اطلاعات با فعاليت در زمينه طراحی، نگهداری و پشتيباني شبکه و سرويس های مرتبط و همچنين ارائه سرويسهای نرم افزاری و آموزش های مرتبط با فناوری اطلاعات و ارتباطات در خدمت جامعه دانشگاهی می باشد.

 Article | by Dr. Radut