رفتن به محتوای اصلی
x

چگونه به سایت محتوا اضافه کنیم؟

برای وارد کردن اطلاعات از طریق منوی میانبر بر روی "اضافه کردن محتوا" کلیک نمایید تا صفحه ای با دسته بندی های مختلف محتوا برای شما نمایش داده شود. در هر محتوا با توجه به نوع آن محتوا فیلدهای مختلفی در نظر گرفته شده است.


با توجه به نوع محتوای خود از دسته بندی های تعریف شده یکی را انتخاب کرده و فیلدهای مربوطه را پر نمایید. در زیر توضیحات لازم جهت افزودن هریک از انواع محتوا آورده شده است:


تصویر 1: معرفی ابزارهای ویرایشی جدید

فیلد عنوان

یکی از این فیلدهایی که در همه محتواها مشترک می باشد فیلد عنوان و یا Title می باشد، که از فیلدهای ضروری است و حتما باید پر شود.

فیلد زبان

در این فیلد باید زبان محتوای مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر می خواهید محتوا در زبان فارسی سایت نمایش داده شود فارسی و در غیر اینصورت انگلیسی را انتخاب نمایید.

نکته: در هنگام ساخت هر یک از محتویات سایت زبان آن را حتما انتخاب نمایید در غیر این صورت محتوای شما نمایش داده نخواهد شد.

فیلد بدنه یا body

این فیلد به صورت یک ویرایشگر است که در زیر سعی بر آن شده که شما را با قسمت های مختلف آن آشنا کنیم:

لینک کردن به یک آدرس اینترنتی

برای لینک کردن قسمت مشخصی از محتوای موجود در بدنه سایت ابتدا قسمت مورد نظر را انتخاب و سپس به روی  گزینه پیوند که در تصویر 1 مشخص شده است، کلیک نمایید تا صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده شود، بعد از آن در قسمت اشاره شده در تصویر، نشانی اینترنتی پیوند بهمراه عنوان صفحه مورد نظر را به صورت کامل وارد و با کلیک روی علامت سبز ذخیره نمایید.


بارگذاری فایل یا تصویر

فیلدهای دیگری که ممکن است در یک نوع محتوا باشد شامل تصویر و یا فایل است برای این دو مورد باید مانند قسمت های نشان داده شده در تصویر 1 (تصویر از طریق مدیریت فایل و پیوند از طریق مدیریت فایل) ابتدا به پوشه ی Site بر روی سرور بروید، کلید بارگذاری را انتخاب و از قسمت افزودن فایل، تصویر یا فایل مورد نظر را انتخاب نمایید. به این ترتیب فایل یا تصویر از سیستم شما به سایت منتقل می شود.نکته: در هنگام افزودن محتوا حتما فیلدهای الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده اند را تکمیل نمایید.

نکته: معمولا در پایین هر فیلد توضیح مختصری به عنوان راهنما آورده شده، جهت پر کردن هر فیلد بهتر است به آن توجه نمایید.


تحت نظارت وف ایرانی