رفتن به محتوای اصلی
x

پست الکترونیکی (EMail)

سامانه پست الکترونیکی دانشگاه صنعتی اصفهان با بهره گیری از دانش متخصصان داخلی و استفاده از سرویس های نرم افزاری به روز طراحی و توسعه یافته است.

اتصال به سامانه احراز هویت مرکزی امین دانشگاه و همچنین بهره مندی از موتور جستجوی بهینه و مناسب سبب شده کاربران به راحتی از این سامانه بهره گیرند.

ساختار کلاستر و قابل توسعه پذیر به همراه ارایه خدمات تخصصی به بخش های مورد نیاز دانشگاه از این سامانه یک نمونه کم نظیر در داخل کشور ایجاد نموده است.

جهت استفاده از این سامانه به نشانی http://mail.iut.ac.ir مراجعه نمایید. دستور العمل های این سامانه در پایین همین صفحه موجود است.

سوالات متداول

راهنمای اتصال ایمیل دانشگاه به اپلیکیشین Email در اندروید

راهنمای اتصال ایمیل دانشگاه به اپلیکیشین Email در اندروید. برای سایر سیستم عامل‌ها نیز به صورت مشابه اطلاعات خواسته شده رو وارد کنید.

1

2

3

4

5

6

      لازم به ذکر است username  باید آدرس ایمیل به طور کامل باشد.    

نحوه ایجاد پاسخ خودکار Auto reply در ایمیل چگونه است ؟ پیام های مانند " تا تاریخ ... در دفتر نیستم یا مرخصی هستم" چگونه ایجاد می شود؟

  از Settings -> Filters -> Filters روی دکمه + کلیک کنید و یک فیلتر با نوع Reply with message بسازید. مطابق شکل زیر: لازم به ذکر است برای اضافه شدن ایمیل در باکس my email address  حتما برروی لینک روبروی آن Fill with all my addresses کلیک نمایید.

1-1

جلوگیری از دانلود فایل dummy.pdf

1- در صورتی که  صفحه ایمیلتان را باز نمودید و فایل  زیر شروع به دانلود کردن کرد، می توانید از طریق راهنمای زیر این آدرس را مسدود نمایید. https://mail.iut.ac.ir/program/resources/dummy.pdf

d1   

d2

d3

d4

نحوه مشاهده ميزان فضاي اشغال شده در ايميل

پس از ورود به ایمیل می توانید در قسمت پایین و سمت چپ صفحه مطابق شکل زیر میزان فضای مورد استفاده و فضای کل ایمیل خود را مشاهده نمایید :

e

نحوه هدایت (Forward) كردن ايميل دانشگاهی به ايميل ديگر

به Settings->Filters بروید. در قسمت وسط مطابق با تصویر بر روی علامت + كليك نماييد.

يك نام برای فیلتر وارد (مثلا forward) و all messages را انتخاب کنید.

در قسمت execute the following actions گزينه Send Message Copy to را انتخاب نماييد. سپس در ورودی روبروی آن آدرس ايميل مقصد را بنویسید.

 

f1

f2

نحوه ايجاد Response (پاسخ هاي آماده)

ابتدا گزينه setting را از سمت راست بالای صفحه انتخاب نماييد. برروی گزينه Response قرار گرفته در باكس وسط صفحه در پايين آن برروی علامت + كليك نماييد لازم به ذكر است در اين قسمت می توانيد ليست پاسخ های نوشته شده  را مشاهده نماييد. سپس صفحه سمت راست برايتان نمايش داده می شود كه در اين قسمت پاسخ های آماده خود را اضافه كنيد.
 

8

در زمان ارسال ایمیل جدید (یا پاسخ به ایمیل دریافت شده) می توانید از منوی بالای آن گزینه response را انتخاب نموده و با کلیک روی عنوان آن متن نوشته شده را در ایمیل خود وارد کنید:

iut-res

ايجاد فيلتر جديد (filter)

ابتدا گزينه setting  را از سمت راست بالای صفحه انتخاب نموده و  برروی گزينه Filter قرار گرفته در باكس وسط صفحه بخش پايين آن برروی علامت + كليك نماييد . در اين قسمت می توانيد ليست دسته بندی گروه های فیلتر را مشاهده و اضافه نمایید. در نوار کنار آن می توانید برای گروه انتخاب شده در نوار قبلی فیلترهای جدید ثبت نمایید.

فیلتر

نحوه خواندن ايميل

از دو طريق مي توانيد ايميل هاي خود را باز كنيد. با دابل كليك كردن برروي ايميل مي توانيد آن را باز كنيد يا اينكه برروي گزينه Show Preview Pan كليك نماييد تا پيش نمايش ايميل ارسالي را نمايش دهد

3

نحوه اضافه كردن امضا

به قسمت Settings->Identities بروید. روی آدرس ایمیل خود کلیک کنید و در قسمت Signature امضای خود را وارد کنید.

e5

طريقه ايجاد پوشه

ابتدا برروي دكمه setting كليك كرده برروي folder قرار گرفته سپس از پايين صفحه برروي دكمه + قرا گرفته در قسمت Folder Name نام شاخه مورد نظر را تايپ نماييد در  قسمت Paranet Folder مسيري كه پوشه را در نظر داريد قرار دهيد مشخص مي نماييد و سپس برروي  گزينه save كليك نماييد.

e4

تحت نظارت وف بومی