رفتن به محتوای اصلی
x

مشکل مرورگرهای اینترنت اکسپلورر (IE) 8 و 9 و 10 از طرف شرکت مايکروسافت

مرورگرهای اینترنت اکسپلورر (IE)  8 و 9 و 10 از طرف شرکت مایکروسافت پشتیبانی نمی گردند

مرورگرهای اینترنت اکسپلورر  8 و 9 و  10 از روز سه شنبه 21 دی ماه 94 به آخر خط پشتیبانی از سوی شرکت مایکروسافت رسیدند و دیگر از سوی این شرکت پشتیبانی و به روز رسانی نخواهند شد.

در روز سه شنبه یک پیام از سوی شرکت مایکروسافت مبنی بر به روز رسانی به سایر مرورگرهای جدید به کاربران ویندوز 7 که هنوز از این مرورگر قدیمی استفاده می کنند ارسال خواهد شد.

مرورگرهای IE 8 , 9 , 10 به دلیل حمایت نکردن از ویژگی های فنی جدید مشکلات زیادی را برای برنامه نویسان و سازندگان نرم افزارهای تحت وب فراهم آورده اند که این عدم پشتیبانی از سوی شرکت مایکروسافت خبر خوشی برای این دسته از افراد خواهد بود.

عدم پشتیبانی این مرورگر به این معناست که دیگر بسته های به روز رسانی امنیتی برای این مرورگر وجود نخواهد داشت و امنیت استفاده کنندگان از این مرورگر به خطر خواهد افتاد.

بهترین راه حل استفاده از مرورگر IE11 و یا سایر مرورگر های نوین از جمله Chrome , Firefox می باشد.

مرورگر IE11  نیز آخرین نسل از خانواده IE می باشد و پس از آن دیگر مرورگر IE وجود نخواهد داشت و کاربران به استفاده از مرورگر جدید Edge که به صورت پیش فرض روی ویندوز 10  نصب شده است تشویق می گردند.

اگر تا اکنون از مرورگری پایین تر از نسخه IE11 استفاده می کرده اید وقت آن رسیده است که قبل از دیر شدن مرورگر خود را به روز رسانی کرده و یا از سایر مرورگرهای جدید استفاده نمایید.

جدول 1 : تاریخچه سند

نسخه

ویرایش

تاریخ

توضیحات

01

سید امین  حسینی

20/9/94

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تحت نظارت وف ایرانی