Jump to Navigation

۱- ابتدا مرورگر خود را باز کرده سپس به آدرس 192.168.1.1بروید.  (در صورتی که این آدرس پیش‌فرض مودم نبود ،لطفا از طریق جستجو در اینترنت یا  راهنمای تنظیمات مودم که در جعبه آن وجود دارد آدرس  پیش‌فرض را پیدا نمایید.)

۲- پنجره‌ای مشابه تصویر زیر باز خواهد شد.نام کاربری و رمز عبور admin و admin است (برای رمز عبور و پسورد).اما درصورتی که قبلاً آن را  تغییر داده‌اید، یوزر و پسورد جدید را وارد کنید. ( اگر تغییری در این قسمت صورت نگرفته و در صورت اشتباه بودن رمز یا نام کاربری “admin” ، باید از طریق جستجو در اینترنت یا  راهنمای تنظیمات مودم که در جعبه آن وجود دارد رمز را پیدا نمایید.)

 

3- پس از ورود ، با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد. به تب Quick Start رفته و بر روی RUN WIZARD کلیک نمایید.

۴- حال پنجره دیگری مشابه تصویر زیر باز خواهد شد. بر روی NEXT کلیک کنید.

 

۵- در برگه Time Zone منطقه زمانی خود را انتخاب کنید. برای کشور ایران منطقه زمانی GMT+03:30 Tehran است. بر روی NEXT کلیک کنید.

۶- در برگه ISP Connection Type برای اتصال عادی گزینه ‌Bridge Mode را انتخاب کرده و NEXT را بزنید.

 

۷- در این قسمت، شماره VPI و VCI را مطابق تصویر وارد نموده و در پایان دکمه  SAVE کلیک کنید

۸- حال اگر مودم شما وایرلس (بیسیم) باشد، در قدم بعدی باید اطلاعات شبکه وای فای را وارد کنید. در غیر این صورت، به قدم نهم بروید.

 ۹ - تنظیمات مودم شما به اتمام رسیده است برای ذخیره کردن این تنظیمات بر روی Next کلیک کنید تا به صفحه  Quick Start Complete بروید .حال دوباره بر روی NEXT کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شوند و پیام Saved Changes را ببینید. در این قسمت می‌توانید پنجره تنظیمات را بسته و از تنظیمات مودم خارج شوید.

 

۱۰- در این مرحله حتماً باید DHCP مودم خود را غیر فعال نمایید.

برای این کار از سربرگ های بالای صفحه به سربرگ Interface Setup رفته و سپس به مسیر زیر بروید:

Interface Setup -> LAN

و   سپس گزینه DHCP را به حالت Disable قرار دهید.و  بر روی SAVE کلیک کنید.

 

نکته : در حالت bridge ، چراغ اینترنت مودم روشن نمی شود.بنابراین نیاز نیست صبر کنید تا چراغ اینترنت روشن شود..و فقط باید  چراغ DSL روشن  باشد.

 

 

ابتدا در سایت http://acc.iut.ac.ir وارد شوید

1- نام و کلمه عبور مربوط به مودم ADSL خود را وارد نمایید.

* لازم به ذکر است نام کاربری و کلمه عبور خرید شارژ اینترنت با نام کاربری مربوط به اتصال از طریق دانشکده متفاوت است 

در صورت فراموش کردن نام و کلمه عبور لطفا از طریق سامانه tkt.iut.ac.ir تیکت زده شود و یا اینکه از طریق شماره تماس 2211 پیام بگذارید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود

نکته : در صورتی که شارژ به درستی انجام نشود و مقدار شارژ منفی باقی بماند و بعد از خرید شارژ مودم خود را یکبار خاموش و روشن ننمایید همچنان کندی سرعت وجود خواهد داشت.

در صورتی گزینه Buy Extra Traffic  فعال می شود که حتما شارژ منفی باشد در غیر این صورت لینک فعال نمی گردد تا بتوانید شارژ مورد نیاز خود را خریداری نمایید

 

در صفحه ای که به شکل زیر باز می شود می توانید میزان شارژ خریداری شده خود را مشخص نمایید.

 

در صفحه زیر می توانید فاکتور خرید خود را مشاهده نمایید و سپس با انتخاب گزینه پرداخت آنلاین مرحله بعدی پرداخت خود را شروع نمایید.

 

سپس شما به بانک ملت که  به صورت شتاب می باشد اتصال برقرار می کنید و با نتخاب گزینه NEXT به مرحله بعدی می روید

با پرکردن فیلدهای  مورد نظر و انتخاب گزینه پرداخت می توانید شارژ مورد نظر خود را خریداری نمایید.

 

 

ADSL

 
1- پیرو مصوبه ی اخیر شوراي فناوری اطلاعات دانشگاه، در صورتی که مصرف ماهيانه ترافيك کاربران محترم کوی اساتید بیش از 25 گیگابایت شود، به صورت خودکار سرعت اتصال به شبکه به نرخ 128 کیلوبیت در ثانیه کاهش می یابد.(در صورتي كه در هنگام اتصال به اينترنت كوي با كاهش سرعت مواجه شديد از طريق سامانه acc.iut.ac.ir مقدار شارژ خود را چك نماييد در صورت منفي بودن Credit از طریق سامانه acc.iut.ac.ir اقدام به خرید شارژ (Buy Extra Traffic) نمایند.)
 
2-چنان که کاربران محترم تمایل داشته باشد با همان سرعت قبلی به شبکه اتصال داشته باشد، می بایست از طریق سامانه acc.iut.ac.ir اقدام به خرید شارژ (Buy Extra Traffic) نمایند.
 
3- کلمه عبور و رمز عبور این سامانه مطابق کلمه عبور و رمز عبوری است که در مودم های اساتید ثبت شده است و در فرم درخواست ADSL به اطلاع رسیده است (نام کاربری: شماره تلفن چهاررقمی + fac) در صورت فراموشي پسورد لطفا از طريق سامانه tkt.iut.ac.ir اعلام فرماييد.
 
از طريق لينك زير م توانيد به جدول سهميه هاي كاربران در استفاده از اينترنت دسترسي پيدا كنيد
 
 Services1 | by Dr. Radut