رفتن به محتوای اصلی
x

آنچه دانشجویان جدید الورود برای سرویسهای مرکز فناوری اطلاعات باید بدانند.

سلام دانشجوی، عزیز ورود شما را به دانشگاه صنعتی اصفهان تبریک عرض می‌کنیم و برایتان آرزوی موفقیت و تندرستی داریم.

در این اطلاعیه سعی می شود نحوه در اختیار گرفتن اکانت های دانشجویی برای دانشجویان جدید الورود و استفاده از برخی از سامانه ها را خدمتتان معرفی نماییم.

1- در اختیار گرفتن اکانت های دانشجویی

دانشجویان ورودی جدید از دو روش می توانند اکانت های دانشجویی خود را دریافت نمایند:

- به محض ثبت نام دانشجو دو پیامک به شماره تلفن همراهی که در سامانه گلستان ثبت گردیده شده است ارسال می گردد. پیامک اول حاوی آدرس ایمیل و پسورد احراز هویت مرکزی  است و پیامک دوم کلمه عبور دسترسی به شبکه اینترنت است.

- شخص می تواند با وارد شدن در سامانه id.iut.ac.ir اطلاعات مربوط به ایمیل شخصی را دریافت کنند لازم به ذکر است نام کاربری: شماره دانشجویی و پسورد : کدملی می باشد.

دانشجویان جدیدالورود زمانی که برای اولین بار وارد سامانه احراز هویت مرکزی یا پست الکترونیکی شود صفحه ای باز می شود که حتما باید کلمه عبور خود را تغییر دهند در غیر این صورت نمی توانند از ایمیل دانشگاهی استفاده کنند.

همچنین در صورت فراموشی پسورد امکان بازیابی نام کاربری در سامانه احراز هویت مرکزی در سامانه شناسه به آدرس id.iut.ac.ir فراهم شده است. همه کاربران در صورت فراموشی پسورد خود در احراز هویت مرکزی، می توانند با مراجعه به این آدرس و انتخاب گزینه "بازنشانی پسورد" و سپس وارد کردن شماره ملی و نقش سازمانی خود در صفحه مربوطه پسورد خود را تغییر دهند.

 

2- سامانه مدیریت شناسه دانشگاه صنعتی اصفهان

همانطور که می دانید معمولا برای استفاده از سامانه هایی که خدمتی را به کاربران ارائه می کنند باید احراز هویت فرد صورت پذیرد. با توجه به تعدد سامانه و به منظور یکپارچه کردن روال احراز هویت که معمولا با نام کاربری و کلمه عبور صورت می پذیرد سامانه احراز هویت امین ارائه شده است. برای مثال جهت ورود به سرویس ایمیل دانشگاه، استفاده از شبکه پیام رسان داخلی هما، سامانه یکتا، سامانه تغذیه و غیره جهت ورود به سامانه امین هدایت می شوید تا احراز هویت انجام گردد در صورت موفق آمیز بودن احراز هویت به عنوان یک کاربر با مجوز به سامانه اصلی بازخواهید گشت. پس شما بندرت پیش می اید که با سامانه احراز هویت مرکزی مستقیم کار کنید اما در استفاده از سایر سامانه به صورت اتوماتیک به این سامانه هدایت خواهید شد.

در صورتی که می خواهید اطلاعات خود در سامانه احراز هویت امین مشاهده کنید به آدرس id.iut.ac.ir مراجعه نمایید. برای ورود به سامانه باید نام کاربری شماره دانشجویی ،کلمه‌عبور کدملی و کدامنیتی را وارد نمایید.

3- سامانه یکتا

با توجه به غیر حضوری بودن کلاس ها سامانه آموزش درس مجازی به نام یکتا و به آدرس yekta.iut.ac.ir در اختیار دانشجویان محترم می باشد. کلیه دروس ثبت نام شده شما در این سامانه در دسترس تان خواهد بود. کلیه کلاس های آنلاین، محتوا هایی که توسط اساتید در اختیارتان قرار می گیرد و سایر موارد در این سامانه وجود دارد. راهنمای استفاده از این سامانه و سوالات متداول در صفحه اول سایت قرار داده شده است. دانشجویان عزیز می توانند با مشاهده آنها با نحوه استفاده از این سامانه آشنا شوند.

4- سامانه پست الکترونیکی

سامانه پست الکترونیکی دانشگاه صنعتی اصفهان با بهره گیری از دانش متخصصان داخلی و استفاده از سرویس های نرم افزاری به صورت بومی طراحی و توسعه یافته است. اتصال به سامانه احراز هویت مرکزی دانشگاه و همچنین بهره مندی از موتور جستجوی بهینه و مناسب سبب شده کاربران به راحتی از این سامانه بهره گیرند.
جهت استفاده از این سامانه به نشانی http://mail.iut.ac.ir مراجعه نمایید. جهت دریافت راهنمای به لینک جهت دریافت راهنمای مربوط به سامانه ایمیل می توانید از این لینک http://it.iut.ac.ir/services/help استفاده نمایید.

5- اتصال به اینترنت

این سرویس، امکان برقراری ارتباط با اینترنت را در شبکه دانشگاه فراهم می کند. چه از طریق شبکه بی سیم wifi به شبکه دانشگاه متصل شوید و چه از طریق کابل سیمی شما فقط می توانید از منابع داخلی شبکه استفاده کنید. اما اگر می خواهید از اینترنت استفاده کنید باید خود را به سرویس اینترنت احراز هویت کنید. برای این منظور در مرورگر خود به آدرس http://internet.iut.ac.ir مراجعه نمایید. در صفحه لاگین نام کاربری و کلمه عبور را وارد کنید. جهت مشاهده میزان شارژ و همچنین خرید ترافیک اضافی (در صورت نیاز) و همچنین تعویض رمز عبور یا فراموشی رمز عبور به آدرس http://acc.iut.ac.ir مراجعه نمایید. مشاهده قوانین شارژ اینترنت از طریق لینک زیر امکان پذیر می باشد. https://it.iut.ac.ir/net97


دانشجویان جدیدالورود

تحت نظارت وف ایرانی